Bildiri Çağrısı

MAKALE ÇAĞRISI

Değerli Bilim İnsanları,

9-11 Şubat 2023 tarihlerinde Batman Üniversitesi ev sahipliğinde Batman’da Uluslararası Bilişim Kongresi 2023(IIC2023) “Dijital Dönüşüm, Blokzincir Teknolojileri ve Siber Güvenlik” ana temaları ile düzenlenecektir. Bu yıl ikincisi düzenlenecek Kongre, 2022 yılında ilki düzenlenmesine rağmen ulusal ve uluslararası alanda alanında uzman ve etkin davetli konuşmacıları yanı sıra bilim dünyasına kazandırdığı 67 etkin bildiri ile adından söz ettirmiştir.

Birçok kurum ve kuruluşun desteklediği bu Kongre vesilesiyle sizleri Dünya’nın kadim toprakları olan Mezopotamya’ya davet ediyoruz.

Kongre’ye katılarak; tarihi dokusu, bereketli toprakları, yemyeşil doğası, zengin kültürel ve sosyal imkânları ile ziyaretçilerine keyifli saatler vaat eden Batman şehrinden Diyarbakır, Midyat, Mardin ve Siirt’e uzanan keyif dolu bir zaman geçirebilirsiniz.

Batman Üniversitesi son zamanlarda birçok ulusal ve uluslararası etkinliğe yaptığı ev sahipliği ile adından söz ettirmektedir. Dünyanın dört bir yanından akademi ve endüstri araştırmacılarını; Siber Güvenlik, Blokzinciri, Metaver, NFT, Haberleşme Teknolojileri, İnsansız Hava Araçları, Robotik, Makine Öğrenmesi, Derin Öğrenme, Dijital Yaşam, e-Ticaret, Kripto Paralar, Dijital Ekonomi, Yapay Zeka, Roket Teknolojileri, Savunma ve Uzay Teknolojileri, Dijital Dönüşüm Uygulamaları, Güvenlik Sistemleri, Akıllı Şehir Teknolojileri, Bulut Bilişim, Sosyal Ağlar, Bilişim Hukuku, Sanallaştırma, Güvenlik Duvarları, Veri Depolama Sistemleri, Veri Merkezi Teknolojileri, Akıllı Sistem Odaları, Akıllı Ev Sistemleri, Siber İstihbarat, Sağlık Bilişimi, Veri Güvenliği, İş Zekası Uygulamaları, Adli Bilişim, Nesnelerin İnterneti, Bilgisayar ve Ağ Güvenliği, Mobil Uygulamalar, Enerji Bilişim Sistemleri, Veri Sıkıştırma Algoritmaları, Oyunlaştırma Teknolojileri, Kriptografi, Büyük Veri, Elektrikli Araç Teknolojileri, Kablosuz Ağ Uygulamaları ve Veri Modelleme gibi alanlarda yapacakları bildirili katılımlar ile bilgi ve tecrübelerini paylaşmaya davet ediyoruz.

Kamu, özel sektör ve akademi dünyasından etkin katılım sağlanmasıyla yapılacak paneller, sunumlar ve sosyal etkinlikler ile keyif dolu bir bilim ve teknoloji şenliği sizleri bekliyor.

“En İyi Bildiri Ödülü” ve “En İyi Sunum Ödülü” verilecek uluslararası katılımlı Kongre’de, bildiri kabul oranı %40 olup çift hakemli değerlendirmelerden geçen tüm bildiriler ISBN almış özel kitap serisi olarak basılacaktır. Bağımsız hakem sürecinden geçen bildiriler dergilerimizde yayınlanacaktır.

Uluslararası Bilişim Kongresi hibrit olarak yapılacağından, bildirilerinizi çevrimiçi yada yerinde sunabilirsiniz. Bu vesile ile, siz değerli bilim insanlarını bildiri sunmaya, güncel bilişim konularının ele alındığı panel ve sunumlara katılmaya, ödüllü yarışmalarda yer almaya ve Hasankeyf Müzesi, Midyat ve Mardin gezileri ile dolu dolu geçmesi planlanan bu Kongre’de yer almaya davet ediyor, aramızda görmeyi umut ediyoruz.

Mezopotamya’nın kadim topraklarında, kültür ve medeniyetin beşiğinde Dicle Nehri’nin kollarında masalsı bir güzellik ile sizi karşılamayı bekleyen Batman, Hasankeyf, Midyat ve Mardin’in tarihi otantik havasında El-Cezeri’nin izinde düzenlenecek Uluslararası Bilişim Kongresi 2023 (IIC2023) bilim ve teknoloji şenliğinde siz değerli bilim insanlarımızı bildiri sunmaya bekliyoruz.

Saygılarımızla,

Düzenleme Kurulu Adına

Dr. Hafzullah İŞ (Kongre Başkanı)

Batman Üniversitesi, Batman/TÜRKİYE