Festival Alanı, Ulaşım

Uçak İle;
Batman yeni bir havalimanına sahiptir. Buradan Türkiye'nin İstanbul, Ankara ve İzmir şehirlerine günde en az 2 sefer olmak üzere uçuşlar yapılmaktadır. Türkiye'nin diğer bütün şehirlerine İstanbul üzerinden bağlantı uçuşları bulunmaktadır.
 
Batman havalimanı, Batman Üniversitesi Merkez Kampüs ve şehrin merkezinden sadece 3 km uzaklıktadır. Havalimanından şehir merkezine havalimanından aralıklı olarak servis yapan belediye otobüsleri yanı sıra taksi ile ulaşım sağlayabilirsiniz.  Şehir merkezinden; Burak Gross yanından geçen Üniversite hattı minibüsleri ile yanı sıra Diyarbakır Caddesi boyunca bulunan duraklardan geçen belediye otobüsleri ile 15 km mesafedeki Batı Raman Kampüsü'ne geçiş yapabilirsiniz. Batı Raman kampüsüne tüm Üniversite Hattı şehir içi minibüsleri ulaşım sağlamaktadır. Otobüs ve minibüsler 10 dk ara ile geçmektedir. 
 
Çalıştaya katılacak konuklarımızdan Hasankeyf Uygulama Otelinde konaklayacak olanların ulaşımları Organizasyon Komitesi tarafından 16 ve 17 Şubat tarihlerinde gün içinde ring araçları ile yapılacaktır. 

Otobüs İle;
Batman yeni bir otogara sahiptir. Buradan Türkiye'nin tüm şehirlerine günlük en az iki sefer olmak üzere otobüsler kalkmaktadır.
 
Batman otogarı, Batman Üniversitesi Merkez Kampüs ve şehrin merkezinden sadece 2 km uzaklıktadır. Otogardan Batman Üniversitesi Batı Raman Kampüsü'ne Diyarbakır caddesinden geçen Üniversite Hattı minibüsleri ve belediye otobüsleri yanı sıra taksi ile ulaşım sağlayabilirsiniz.
 
Merkez kampüse gelen misafirlerimizin, Üniversite otobüs ve minibüsler ile Hasankeyf Uygulama Oteline ulaşımları sağlanacaktır.